Lakierowanie parkietu – sposób na piękną podłogę

Lakierowanie parkietu – sposób na piękną podłogę

Wybierając podłogę drewnianą pragniemy, aby była ona nie tylko funkcjonalna i trwała, ale również estetyczna. Chcemy, aby zainwestowane pieniądze spowodowały, że podłoga będzie prawdziwą ozdobą oraz nada wnętrzu wyjątkowego charakteru. Aby tak się stało niezbędny jest wybór podłogi, która sama w sobie jest elegancka i trwała (np. dąb). Drugim warunkiem jest dobry montaż, a trzecim zabezpieczenie podłogi np. poprzez lakierowanie parkietu. Parkiet lakierowany będzie nie tylko bardziej estetyczny, ale również będzie się charakteryzował dużo większą odpornością.

Parkiety lakierowane to trwała podłoga

Wielu inwestorów zadaje sobie pytanie o sensowność lakierowania parkietu. Wychodząc z założenia, że np. drewno dębowe samo w sobie jest trwałe negują konieczność czego skutkiem jest szybsze zużywanie się podłogi oraz jej często bezpowrotne niszczenie. Jest to oczywiście poważny błąd i niepotrzebna oszczędność, gdyż nowoczesne lakiery do parkietów zagwarantują skuteczną ochronę drewna przez wiele lat. Podłoga drewniana (niezależnie od rodzaju drewna) powinna mieć zapewnioną skuteczną ochronę. Najlepszy lakier do parkietu sprawi, że nie będzie konieczności renowacji podłogi przez wiele lat.

Lakiery do parkietu – jak ich używać, aby efekt był doskonały

Lakier do parkietu od lat jest najpopularniejszym sposobem wykańczania podłóg drewnianych. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lakierów, które dobiera się w zależności od rodzaju powłoki, stopnia użytkowania podłogi, czasu schnięcia, rodzaju drewna oraz oczywiście ceny. Możemy wybierać spośród lakierów do drewna iglastego, liściastego oraz egzotycznego, począwszy od powłoki matowej, a na wysoko błyszczącej kończąc. Następnie dzielimy lakiery do parkietów na wodne: akrylowe oraz poliuretanowe, a także lakiery chemoutwardzalne (dwuskładnikowe). Doboru lakieru nie powinniśmy oczywiście dokonywać sami, gdyż możemy w prosty sposób uszkodzić parkiet. Zdecydowanie lepiej jest to zadanie powierzyć fachowcowi, który ma niezbędne wiedzę oraz doświadczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane