Klonowa podłoga to również doskonałe rozwiązanie do minimalistycznych wnętrz

Klonowa podłoga to również doskonałe rozwiązanie do minimalistycznych wnętrz

Klon to gatunek drewna wykorzystywany nie tylko do produkcji podłóg. Na jego bazie wykonuje się także instrumenty muzyczne i kije bilardowe. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na taką podłogę?

Klon jest drzewem rozłożystym, o koronie okrągłej lub przyjmującej kształt parasola. Osiąga wysokość około 30 metrów. Dożywa do 150 lat. Spotkać można go na suchych, wapiennych glebach.

Jego drewno cechuje się jasną barwą oraz lekko brązowymi słojami. Jest niezwykle wytrzymałe, trwałe, elastyczne, oraz mało kurczliwe – gdy po zmoczeniu wysycha, jedynie w nieznacznym stopniu zmienia swój rozmiar.

Zalety opisywanej podłogi podkreślają internauci w jednej z dyskusji na forum serwisu Murator. Zwracają oni uwagę na jej twardość, piękny perłowy połysk oraz nabieranie pod wpływem światła efektownego, miodowego odcienia. Z całą rozmową zapoznać można się pod adresem: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?66641-parkiet-deska-klon

Podłogi klonowe sprawdzą się w niemalże każdym pomieszczeniu – tak reprezentatywnym, jak salon czy kuchnia, jak i mniej uczęszczanym, na przykład w sypialni.

Jako że jest to jedna z najjaśniejszych podłóg dostępnych na rynku, lepiej niż pozostałe sprawdzi się w ciemnych wnętrzach, z oknami wychodzącymi na północ. W przypadku małych pokoi, świetlista barwa desek klonowych optycznie je powiększy.

Delikatne tło takiej podłogi świetnie podkreśli meble w wyrazistych kolorach takich, jak czerwony czy granatowy. Nie sprawdzą się tu natomiast ich wersje bardzo jasne, a także zdecydowane kontrasty, na przykład z umeblowaniem czarnym, mahoniowym czy bogato zdobionym.

Klonowa podłoga to również doskonałe rozwiązanie do minimalistycznych wnętrz.

Wielbicielom klonu w klasycznej wersji, do gustu przypadnie podłoga Klon Europejski Comfort R3 od Baltic Wood z naturalnymi odchyleniami w kolorze oraz niewielkimi sękami. Szczegółowe informacje na jej temat znaleźć można na stronie: https://vipparkiet.pl/parkiet/baltic-wood-klon-europejski-comfort-3r-lakier-polmatowy/

Parkiety i podłogi drewniane