Jak dopasować podłogę do mebli wenge?

Jak dopasować podłogę do mebli wenge?

Mimo że meble wenge mogą znacząco przyczyniać się do optycznego zmniejszenia i zaciemnienia wnętrza, a co więcej – prezentują się nieco masywnie, coraz więcej osób decyduje się na umieszczenie ich w swoim salonie czy jadalni. Trudno się temu dziwić – stanowią one niezwykle wyrazisty akcent i nadają pomieszczeniu stylowego, eleganckiego charakteru. Jak odpowiednio dopasować do nich kolor podłogi? Poniżej garść przydatnych informacji na ten temat.

Tego typu meble można zestawić z jasną podłogą, na zasadzie oryginalnego kontrastu. Wówczas postawić możemy na przykład na wersję dębową lub jesionową. By uzyskać spokojną, harmonijną kompozycję, pamiętajmy, by wybrany przez nas odcień był pozbawiony dodatkowych pigmentów, na przykład pomarańczowego czy różowego. Decydując się na to rozwiązanie, nie musimy obawiać się efektu ciemnego, ponurego pomieszczenia – jasna powierzchnia podłogi skutecznie powiększy przestrzeń urządzanego pokoju, dodając mu lekkości. W związku z czym, takie zestawienie świetnie sprawdzi się również w małych wnętrzach.

Jeśli jesteśmy miłośnikami przestrzeni nowoczesnych, w których dominuje biel oraz odcienie szarości i materiały takie, jak szkło lub aluminium, postawmy na podłogi z bielonego jesionu lub dębu. Delikatna, mleczna warstwa wykończeniowa będzie doskonale komponować się z ciemnymi meblami. W tego typu aranżacji świetnie sprawdzą się listwy białe, prostokątne aluminiowe lub żywych barwach, jak szafir czy czerwień.

Równie ciekawą propozycją jest zestawienie mebli wenge z podłogami, które stanowią mieszankę odcieni brązu, pomarańczu oraz czerwieni. Tego typu ciepły, żywy odcień skutecznie ociepli wnętrze, nadając mu przytulnego charakteru.

Fani odważnych rozwiązań postawić mogą z kolei na połączenie jasnego i ciemnego wybarwienia w formie na przykład indywidualnego wzoru czy plamek. Tego typu przebijanie się nieregularnym pasami odcieni brązów, beży czy pomarańczy pozwoli stworzyć na naszej podłodze jedyną w swoim rodzaju mozaikę. Propozycje barw uzależnione są od wybranego przez nas produktu.

Jeżeli szukamy salonu, w którym dostępny jest duży wybór podłóg, udajmy się do Vip Parkiet na ulicy Bartyckiej. Kahrs, Wineo, Parkiet Hajnówka – to tylko niektórzy producenci, których wyroby tam znajdziemy.

Parkiety i podłogi drewniane