Jasna czy ciemna podłoga?

Jasna czy ciemna podłoga?

Decyzję odnośnie kolorystyki podłóg, jaka dominować będzie w naszym domu, warto dokładnie przemyśleć – tego typu produkt towarzyszyć nam będzie bowiem przez długi czas. Jeżeli wahacie się czy zdecydować się na odcienie jaśniejsze czy ciemniejsze, koniecznie zapoznajcie się z poniższym tekstem!

Jasna podłoga

Wybierając jasną podłogę, zyskujemy w pełni neutralną, elastyczną bazę aranżacyjną. Takie podłoże świetnie współgrać będzie bowiem zarówno z jasnymi, jak i ciemniejszymi meblami czy elementami wykończenia. Takie podłoża przyczyniają się również do optycznego powiększenia wnętrza. Stosując je w niewielkim pomieszczeniu sprawimy, że nabierze ono przestronności oraz lekkości. Posadzka w jasnych odcieniach nie tylko powiększa, lecz także rozjaśnia wnętrza. Uwaga! Decydując się na jasne podłogi warto pamiętać, by nie łączyć ich ze zbyt ciemnymi meblami – mogłyby one niepotrzebnie przytłoczyć wnętrze. Jako że na takich posadzkach dobrze widoczne są wszelkiego rodzaju zabrudzenia czy rysy, warto pamiętać o regularnej ich pielęgnacji przy pomocy przeznaczonych do tego środków.

Ciemna podłoga

Posadzka w ciemnych barwach nada wnętrzu wyrazistego charakteru. Sprawi także, że pomieszczenie będzie wyglądało na bardziej eleganckie. Łącząc je ze szkłem czy metalem uzyskamy niezwykle stylowe, minimalistyczne wnętrze. Ciemne podłogi stanowią także doskonałą bazę do stylu orientalnego. Świetnie komponować będą się one z masywnymi meblami oraz mosiężnymi dodatkami. W roli dekoracji wystąpić mogą tutaj dodatki wiklinowe lub gliniane. Decydując się na ciepłą podłogę należy jedynie pamiętać, że można ona optycznie pomniejszać wnętrze, w związku z czym nie sprawdzi się w małych pomieszczeniach.

Bogaty asortyment zarówno jasnych, jak i ciemnych desek wysokiej jakości w różnych przedziałach cenowych znajdziemy w ofercie warszawskiej firmy Vip Parkiet.

Parkiety i podłogi drewniane