Hydrocork – nowy wymiar podłóg winylowych

Hydrocork – nowy wymiar podłóg winylowych

Marka Vip Parkiet zawsze oferuje podłogi eleganckie, proste w montażu i łatwe w utrzymaniu czystości. Stawiamy również na ciągłe poszerzanie oferty. Od niedawna w naszych salonach sprzedaży można nabyć podłogi winylowe Hydrocork.

Wicanders to jedna z wiodących firm, która zajmuje się sprzedażą różnego rodzaju podłóg. W ofercie firmy znajdują się między innymi podłogi drewniane, podłogi korkowe oraz podłogi winylowe. Firma działa nieprzerwanie na rynku od wielu lat, z powodzeniem dostarczając rozwiązania do domów, mieszkań, biur, pomieszczeń usługowych czy handlowych. Teraz podłogi tej marki można kupić w salonach sprzedaży Vip Parkiet.

Panele winylowe Hydrocork

Hydrocork to nowoczesne panele podłogowe o małej grubości. W swojej budowie wykorzystuje on technologię Corktech – czyli metodę produkcji kompozytu, który jest wyjątkowo lekki, odporny na uszkodzenia, wodoodporny, stabilny wymiarowo oraz elastyczny. Dzięki zastosowaniu korka podłoga daje bardzo duży komfort oraz jest ciepła i przyjemna dla ciała.

Podłogi winylowe Hydrocork składają się z kilku warstw:

– warstwy spodniej winylu,
– kompozytu korkowego,
– warstwy litego winylu,
– warstwy dekoracyjnej,
– warstwy wierzchniej z tłoczoną strukturą.

Budowa oraz właściwości techniczne sprawiają, że panele są idealne do prac wykończeniowych oraz remontowych, ciepłe, wodoodporne, miłe dla ciała. Mogą być z powodzeniem stosowane na posadzki wykorzystujące ogrzewanie podłogowe. Cechą charakterystyczną paneli jest również łatwy montaż.

Montaż paneli winylowych

Montaż paneli jest wyjątkowo prosty, wszystko dzięki ich budowie. W momencie wciskania krawędzi (które są do siebie odpowiednio dopasowane) w szczelinę rdzeń korkowy samoczynnie się ścieśnia. Następnym krokiem jest jego rozprężenie do pierwotnej postaci. Dzięki temu panele mają mocne, stabilne połączenie, a podłoga nawet po wielu latach zachowuje swoją stabilność wymiarową. Sposób łączenia zapewnia brak możliwości wypinania się paneli, a co za tym idzie zmniejszenia komfortu ich użytkowania. Warto zapoznać się z filmem instruktażowym:

Parkiety i podłogi drewniane