Gorący trend – deski podłogowe o różnych szerokościach

Gorący trend – deski podłogowe o różnych szerokościach

Podłoga składająca się z desek o różnych szerokościach to coraz częściej spotykany trend, który nawiązuje do wyglądu tradycyjnych podłóg drewnianych. Decydując się na takie rozwiązanie, jesteśmy w stanie uzyskać jedyną w swoim rodzaju aranżację.

Na rynku spotkać możemy się zarówno z deskami wąskimi, jak i bardzo szerokimi. Dzięki mnogości dostępnych rozwiązań, obecnie bez przeszkód możemy stosować znacznie szersze oraz dłuższe deski podłogowe, co było niemożliwe jeszcze kilka lat temu. Wielkowymiarowe podłogi to bardzo popularne w ostatnich sezonach rozwiązanie, które idealnie wpisuje się w trend komponowania wnętrz w oparciu o otwarte przestrzenie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by podłogę skomponować z desek różnej szerokości. To świetny sposób na podkreślenie naturalnego charakteru drewna.

W dużych, przestronnych wnętrzach najlepiej sprawdzą się szerokie deski, w mniejszych – te węższe. Decydując się na takie rozwiązanie, możemy być pewni, że całość będzie się prezentowała w sposób proporcjonalny. Bardzo ciekawie będą się tu prezentowały deski z podkreślonymi sękami oraz te, które zostały celowo poddane postarzaniu, podniszczaniu czy wytrawaniu.

Montaż podłogi tego typu warto powierzyć fachowcom takim, jak warszawska firma VIP Parket.

Parkiety i podłogi drewniane