Dąb alaska – naturalne rozwiązanie do wnętrz

Dąb alaska – naturalne rozwiązanie do wnętrz

Inwestorzy cenią naturalność podłóg drewnianych. Mają one za zadanie podkreślić charakter wnętrza, a także zwiększyć jego prestiż. Dąb jest idealnym materiałem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze podłogi. Ten materiał jest niezwykle twardy, odporny na uszkodzenia, a przy tym cechujący się szeroko rozumianą naturalnością. Dlatego właśnie warto go wykorzystać we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach: w salonie, w pokoju gościnnym, w gabinecie lub ekskluzywnym biurze.

Dąb alaska w nowoczesnych aranżacjach

Osoby kochające nowoczesne, często chłodne aranżacje są miłośnikami podłóg drewnianych. Stąd często sięgają po podłogę z deski z litego drewna, np. Dąb Alaska olejowoskowany szczotkowany. Jest to podłoga idealnie nadająca się zarówno do małych kawalerek, jak również większych, reprezentacyjnych apartamentowców. Deska ta może być także wykorzystana w tak zwanych aranżacjach przemysłowych, potocznie zwanych loftowymi.

Dąb bielony bardzo dobrze komponuje się z nowoczesnymi meblami w ciemnym kolorze. Może być także wykorzystany w połączeniu np. z meblami z palet. Również zastosowanie na ścianach nowoczesnych fototapet lub starej cegły w połączeniu z podłogą podniesie tylko prestiż pomieszczeniach.

Dąb Alaska ma bardzo charakterystyczny wygląd. Podłoga charakteryzuje się ciekawym wzornictwem, występowaniem oryginalnego wzoru sęków. Zabezpieczenie deski olejem transparentnym nadaje podłodze lekko biały kolor. Wydobywa również naturalny charakter podłogi.

Dąb alaska – sposób montażu oraz pielęgnacji

Ten rodzaj deski jest bardzo prosty w montażu. To znacznie wpływa na szybkość wykańczania domu lub mieszkania. Montaż odbywa się metodą klejenia do podłoża, musi być więc ono bardzo dobrze przygotowane oraz równe. Producent oferuje następujące wymiary desek:

21 x 100 x 600-2000
21 x 120 x 600-2000
21 x 150 x 600-2000
21 x 195 x 600-2000

To pozwala dopasować podłogę do czasami nietypowych pomieszczeń. Zróżnicowane wymiary desek pomagają w aranżacji i są pomocne np. w przypadku łączenia podłogi drewnianej z innymi materiałami, np. gresem szkliwionym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane