Afromosia przemysłowa – drewno dla wymagających

Afromosia przemysłowa – drewno dla wymagających

Afromosia to popularne drewno egzotyczne występujące w Afryce – na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Ghanie, Nigerii, Kamerunie, Zairze oraz Kongo. Do jego głównych zalet zalicza się dużą wytrzymałość i twardość.

Drzewo o tej nazwie może osiągać wysokość 50 metrów, a średnica pnia – 1,5 metra. Afromosia cechuje się wewnętrznym, naturalnym połyskiem i orzechowo – brązową barwą z ciemniejszymi pasami usłojenia. Z czasem zaczyna ono stopniowo ciemnieć, aż uzyskuje barwę ciemnobrązową.

Afromosia jest często nazywana „afrykańskim teakiem” i bywa stosowana jako jego zamiennik. Drewno to jest wykorzystywane zarówno w przemyśle meblarskim, jak i do wykańczania wnętrz (stosować można je tak wewnątrz, jak i na zewnątrz, a to ze względu na dużą odporność) czy przy budowie statków.

Afromosia nie ulega uszkodzeniu na skutek działania czynników atmosferycznych, owadów czy grzybów, dzięki czemu nie potrzebuje żadnych impregnatów zabezpieczających. Jest to materiał bardzo łatwy w obróbce – zarówno ręcznej, jak i mechanicznej.

Ze względu na naturalny, wewnętrzny połysk, Afromosia doskonale sprawdzi się na dużych, gładkich powierzchniach podłóg.

W Warszawie, układaniem parkietów tego typu zajmuje się między innymi firma Vip Parkiet. Aktualnie, parkiet z Afromosii przemysłowej można tu nabyć w promocyjnej cenie 80 zł za metr kwadratowy. Zachęcamy do skorzystania z oferty!

Parkiety i podłogi drewniane