Zalety trójwarstwowej deski podłogowej

Zalety trójwarstwowej deski podłogowej

Trójwarstwowe deski podłogowe to rozwiązanie stworzone z myślą o najbardziej wymagających klientach. Co warto wiedzieć na ich temat? Odpowiedź – poniżej.

Drewno jest w stanie wchłaniać nadmiar wilgoci z pomieszczenia, czego skutkiem jest jego pęcznienie. W suchych wnętrzach może ono natomiast się kurczyć. W związku z tym, tradycyjne podłogi z litego drewna bardzo często z czasem zaczyna się rozsychać i skrzypieć. Nie jesteśmy w stanie wyeliminować tego problemu w 100%, lecz możemy go znacząco zredukować zaopatrując się w deski trójwarstwowe, których konstrukcja niweluje efekty pracy drewna. Krzyżowa konstrukcja trzech warstw gwarantuje równowagę między nimi, skutecznie znosi naprężenia drewna i redukuje powstawanie w nich nieestetycznych szczelin.

Podłoga z desek trójwarstwowych jonizuje powietrze, nie przyciąga kurzu, tłumi niepożądane dźwięki, a także jest ciepła i przyjemna w dotyku. Jako że jest wykończona fabrycznie, nadaje się do natychmiastowego użytku. To także dobra deska na ogrzewanie podłogowe (w Warszawie, w swojej ofercie ma ją między innymi firma Vip Parkiet). Jej specyficzna budowa pozwala na zastosowanie przy każdym wariancie ocieplenia – zarówno elektrycznym, jak i wodnym, co nie zawsze jest możliwe w przypadku litych materiałów.

Taka podłoga prezentuje się na tyle naturalnie, że sprawdzi się w każdym wnętrzu – zarówno tym klasycznym, jak i bardziej nowoczesnym.

Parkiety i podłogi drewniane