Szary parkiet – w jakich sytuacjach warto go wybrać?

Szary parkiet – w jakich sytuacjach warto go wybrać?

Parkiet szary daje duże możliwości aranżacyjne. Wybierając taką właśnie podłogę z łatwością możemy dobrać kolorystykę ścian, mebli, a także dodatków. Szary parkiet to rozwiązanie, które można zastosować zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i usługowych.

W symbolice kolorów szarość oznacza pewność siebie oraz zaradność. Wybierając podłogę w tym właśnie kolorze możemy w prosty sposób podkreślić charakter pomieszczenia oraz zaznaczyć swoją pozycję. Szary parkiet dzięki swojemu urokowi zyskuje coraz więcej zwolenników. Dlaczego tak jest? Chodzi przede wszystkim o dużą możliwość aranżacji i dopasowania innych elementów wystroju wnętrza – zgodnie ze swoimi upodobaniami.

Do bardziej nowoczesnych pomieszczeń

Parkiet szary, np. Kährs Klon Bruma czy Kährs Bruma świetnie sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach wnętrz, np. apartamentowców. Tego rodzaju parkiety chętnie wybierają osoby młode, które pragną odejść od schematów aranżacyjnych, do których stosowali się ich rodzice oraz dziadkowie. Szary parkiet dobrze komponuje się z innymi nowoczesnymi elementami wyposażenia, takimi jak: stal nierdzewna, stal czarna, szkło czy tworzywa sztuczne. Dobrze prezentuje się przy różnorodnym oświetleniu, np. górnym centralnym albo punktowym. To zalety, o których warto pamiętać decydując się na wybór podłogi.

Łatwość dobierania kolorów

Dobór koloru ścian jest niezwykle ważny. Aby cieszyć się komfortem mieszkania warto zwrócić uwagę na harmonię panującą między oświetleniem, ścianami, a podłogą. Parkiet szary zdecydowanie ułatwia taką aranżację. Jeżeli chcemy wykorzystać takie kolory, jak: biel, czerń, czerwień, brązy czy beże – szarość na podłodze będzie jeszcze bardziej podkreślona.

Do salonu i do sypialni

Szary parkiet, np. jeden z kolekcji podłóg Kährs zdecydowanie można wykorzystać w różnych pomieszczeniach. Dzięki temu, że parkiety mają ciekawe wzornictwo, mieszają się w nich różne odcienie szarości – podłoga nie jest monotonna i może być ułożona nawet na większej powierzchni.

Parkiety i podłogi drewniane