Podłoga szczotkowana w salonie

Podłoga szczotkowana w salonie

Salon jest pomieszczeniem reprezentacyjnym. Stąd więc nasza chęć, aby był aranżacyjnie dopracowany pod każdym względem. W salonie szczególną rolę ogrywa podłoga, a tą którą coraz częściej wybieramy jest ta szczotkowana. Na czym polega jej atrakcyjność?

Podłogi drewniane mogą być wykończone na wiele sposobów. W zależności od naszych upodobań czy stylu aranżacji wnętrza możemy wybierać podłogi o gładkiej i równej strukturze, podłogi retro – mocno postarzane lub zastosować parkiet szczotkowany. Ten ostatni rodzaj podłogi w ciągu ostatnich lat cieszy się dość sporą popularnością.

Na czym dokładnie polega proces szczotkowania?

Szczotkowanie jest procesem, dzięki któremu możemy uzyskać bardzo ciekawy, naturalny wygląd drewna. Szczotkowanie to mechaniczne usunięcie miękkich elementów drewna – dzięki temu struktura deski jest w maksymalnym stopniu zbliżona do oryginału. Dzięki szczotkowaniu widać to, co desce drewnianej jest najważniejsze: sęki, usłojenie, układ włókien. Parkiet szczotkowany ma jeszcze jedną zaletę, o której warto pamiętać – jest bardzo przyjemny w dotyku. Wyczuwając żłobienia czy sęki dokładnie czujemy, że dotykami prawdziwej podłogi drewnianej.

Walory estetyczne oraz wytrzymałość

Podłoga szczotkowana jest bardzo elegancka. Może być zastosowana np. w salonie, w którym jest duża ilość dekoracji naściennych lub kominek. W blasku ognia deska szczotkowana jest jeszcze piękniejsza. Podłoga, która została poddana procesowi szczotkowania może wyglądać na bardzo postarzałą, a w gruncie rzeczy jest niezwykle wytrzymała – również dzięki zastosowaniu odpowiednich środków impregnacji.

Parkiet szczotkowany może być zabezpieczony poprzez zastosowanie oleju. Wykorzystanie lakieru nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż lakier tworzy dość grubą powłokę, która zniweluje efekt szczotkowania. Olej jest lepszym rozwiązaniem – wnika bowiem w drewno zabezpieczając je oraz zachowując jego oryginalny charakter. W salonach sprzedaży Vip Parkiet mogą Państwo zapoznać się z szeroką ofertą parkietów szczotkowanych.

Parkiety i podłogi drewniane