Skuteczna renowacja tarasu drewnianego

Skuteczna renowacja tarasu drewnianego

Tarasy drewniane cieszą się bardzo dużą popularnością. W okresie wiosennym oraz letnim spędzamy na nich dużo czasu – odpoczywając, spotykając się ze znajomymi lub pracując. Zadbany taras to wizytówka domu oraz właściciela.

Drewno to idealny materiał na taras. Gwarantuje naturalność, estetykę, funkcjonalność oraz przytulność. Aby taras jak najdłużej spełniał nasze oczekiwania musi być odpowiednio pielęgnowany oraz konserwowany. Wszelkie zaniedbania w tym zakresie mogą prowadzić do zniszczenia drewna, a tym samym prowadzić do pogorszenia estetyki całego domu. Jeżeli widzimy, że nasz taras wymaga ręki fachowca, nie warto zwlekać.

Jak skutecznie zabrać się za czyszczenie tarasu?

Jeżeli nie mamy wiedzy oraz doświadczenia w renowacji tarasów, warto skorzystać z pomocy fachowców. Kompleksowymi pracami renowacyjnymi zajmuje się marka VIP Parkiet. Warto zwrócić uwagę, że często kompleksowa renowacja drewna wymaga wykorzystania specjalistycznych narzędzi oraz doboru odpowiednich środków konserwacyjno-pielęgnacyjnych. Do sprawdzenia jest nie tylko drewno, ale również elementy mocujące taras, listwy. Próba samodzielnego zdzierania lakieru z desek lub naprawy uszkodzonych elementów może skończyć się trwałym uszkodzeniem drewna.

Taras przed pielęgnacją.

Taras przed pielęgnacją.

Dobry fachowiec gwarancją sukcesu

Fachowy od renowacji tarasu wyposażeni w wiedzę oraz odpowiedni sprzęt sprawią, że taras zachowa swoją elegancję przez wiele lat. Podstawą skutecznej renowacji drewna tarasowego jest:

– czyszczenie desek,
– usunięcie zabrudzeń, piachu, pyłu,
– usunięcie drzazg,
– wykorzystanie specjalnego środka do czyszczenia tarasów,
– usunięcie plam, przebarwień,
– przywrócenie drewnu naturalnego wyglądu,
– naprawie uszkodzonych elementów lub wymianie już zniszczonych,
– mechanicznym czyszczeniu tarasu i usunięciu starych powłok,
– nałożeniu nowej powłoki ochronno-dekoracyjnej.

Ważne jest, aby wszystkie czynności wykonywać w odpowiednim czasie oraz z wyczuciem. Niedokładnie oczyszczone drewno, brak poprawienia mocowań desek czy wykorzystanie niskiej jakości środków ochronnych może sprawić, że już po jednym sezonie taras wróci do swojego kiepskiego wyglądu.

Taras po pielęgnacji.

Taras po pielęgnacji.

Naprawa tarasów z VIP Parkiet

Firma VIP Parkiet od wielu lat zajmuje się renowacjami tarasów wykonanych z różnego rodzaju drewna. Mamy doświadczenie, które w tej branży jest niezbędne, a także stosujemy środki ochronno-pielęgnacyjne, które doskonale wnikają w drewno czyniąc je eleganckim oraz odpornym na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dlaczego warto zlecić renowację tarasu właśnie nam?

– funkcjonujemy na rynku od wielu lat,
– zatrudniamy osoby, które doskonale znają się na swojej pracy,
– w trakcie pracy stosujemy wyłącznie sprawdzone metody,
– stosujemy wyłącznie środki do pielęgnacji drewna wysokiej jakości, ekologiczne, bezpieczne dla
człowieka, zwierząt, roślin i środowiska,
– nasza renowacja tarasu to jego skuteczne zabezpieczenie przed niszczącym wpływem słońca, wiatru
czy deszczu,
– jesteśmy terminowi i działamy w wyznaczonym przez klienta terminie,
– doradzamy, jak taras powinien wyglądać, aby komponował się z domem oraz jego otoczeniem.

Parkiety i podłogi drewniane