Podłoga w pralni

Podłoga w pralni

Pralnia to pomieszczenie coraz częściej uwzględniane w projektach domów rodzinnych. Trudno się temu dziwić – jest ono niezwykle funkcjonalne i pozwala na zaoszczędzenie miejsca w innych pokojach.

W pralni, poza pralką, przechowywać można także wszelkiego rodzaju detergenty takie, jak proszki czy żele, płyny lub odplamiacze, a także inne preparaty używane do sprzątania, na które zwykle musimy przeznaczyć sporo przestrzeni w łazience.

Dzięki obecności pralni, nie musimy obawiać się o zakłócającą domowy spokój, hałasującą pralkę czy nieestetyczny widok brudnej odzieży.

Odpowiednio zaaranżowana, pełnić może ona także funkcję suszarni, rozwiązując problemy z rozstawianiem suszarki na pranie w domowym gabinecie czy salonie. Nie musimy się wówczas obawiać o konieczność jej schowania w przypadku niespodziewanych wizyt.

Jaka podłoga powinna się znaleźć w domowej pralni? Jako że powinno być to pomieszczenie przede wszystkim praktyczne, do tego celu dobrze sprawdzi się gres, terakota lub wykładzina elastyczna z PCV lub linoleum. Alternatywą dla wymienionych wyżej materiałów jest podłoga winylowa znana ze swojej dużej wytrzymałości na uszkodzenia, nacisk ciężkich sprzętów takich, jak pralka oraz wodoodporności, o co nie trudno w tego typu pomieszczeniu nieustannie narażonym na kontakt z mokrym praniem. W Warszawie podłogi do łazienek czy pralni wykonane z winylu znajdziemy między innymi w ofercie marki Vip Parkiet.

Parkiety i podłogi drewniane