Jak wybrać delikatną podłogę do sypialni?

Jak wybrać delikatną podłogę do sypialni?

Sypiania jest w domu lub mieszkaniu miejscem zupełnie wyjątkowym. To właśnie w tym miejscu odpoczywamy, nabieramy sił do kolejnego dnia. Aby sypialnia koiła nasze nerwy oraz relaksowała nas, warto zadbać o jej aranżację. Podłoga – z racji widoczności jest tu kluczowym elementem.

Często w aranżacji sypialni kierujemy się delikatnością. Unikamy ostrych kształtów, intensywnych kolorów, przytłaczających mebli. Stawiamy na rozwiązania, których zdaniem jest wyciszenie umysłu oraz umożliwienie spokojnego snu. Dobrym, ciekawym pomysłem jest więc wybór deski, która idealnie wkomponuje się w resztę otoczenia. Powodzeniem cieszy się Alaska Oak.

Przede wszystkim jakość

Wybierając delikatną podłogę do sypialni nie kierujmy się wyłącznie ceną. To, co tanie niekoniecznie może okazać się proste w montażu, estetyczne i trwałe. Niejednokrotnie zakup droższego rozwiązania, np. Alaska Oak w perspektywie czasu okazuje się strzałem w dziesiątkę. Dobra jakościowo deska (trójwarstwowa lub z drewna litego) pozwoli cieszyć się piękną podłogą przez wiele lat.

Naturalność

Wybierając podłogę do sypialni warto mieć na uwadze jej naturalny wygląd. Deski mocno modyfikowane, w ostrej (sztucznej) czy jednolitej kolorystyce mogą powodować zmęczenie domownika oraz sprawić kłopoty aranżacyjne. Alaska Oak marki Vip Parkiet (deska lita wykończona olejem transparentnym) ma widoczne sęki, lekko zróżnicowaną kolorystykę. Podkreślone jest w niej wszystko, co najpiękniejsze w drewnie litym.

Oraz kolor

Kolor jest istotnym elementem – to właśnie na niego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Dużą popularnością cieszą się deski bielone. W przypadku Alaska Oak szczotkowana struktura została wykończona olejem, który nadał jej piękny, biały wygląd. Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że biel nie jest tu kolorem dominującym – dzięki temu podłoga nie wygląda sztucznie. To ogromna zaleta pozwalająca urządzić sypialnię w naszym ulubionym stylu.

Parkiety i podłogi drewniane