Akacja – parkiet na lata

Akacja – parkiet na lata

Parkiety drewniane to doskonały sposób wykończenia posadzki. Akacja, dzięki swoim niezwykłym właściwościom jest ceniona przez inwestorów oraz projektantów wnętrz. Ten rodzaj drewna świetnie pasuje do produkcji podłóg z drewna litego, jak również jest doskonałym wzorem dla producentów desek warstwowych czy paneli.

Akacja parkiet – to marzenie wielu osób, dla których drewno jest wspaniałym materiałem wykończeniowym. To właśnie drewno jest gatunkiem, który odpowiednio obrobiony potrafi całkowicie odmienić charakter wnętrza.

Akacja jako materiał na podłogę

Akacja jest ciekawym rozwiązaniem, chętnie stosowanym przez przez producentów podłóg drewnianych. Wynika to głównie z walorów mechanicznych oraz estetycznych drewna. Akacja parkiet może posiadać barwę żółto-zieloną, miodową lub w przypadku akacji parzonej – ciemnego brązu wraz z odcieniami bordo. Zaletą drewna jest jego naturalny wygląd. Mamy tu do czynienia z wyraźnym uwidocznieniem usłojeniem. Walorem, o którym nie można zapomnieć jest również bardzo duża twardość drewna, dzięki czemu jest ono odporne na upływ czasu.

Stylowy i elegancki materiał

Dzięki różnorodnej obróbce akacja parkiet może przybierać różnorodną kolorystykę. W zależności od rodzaju zastosowanego materiału wykończeniowego (np. lakier naturalny lub olejowosk barwiony) możemy nadać podłodze praktycznie dowolny design. Akacja parkiet jest rozwiązaniem zarówno da inwestorów ceniących sobie delikatne, naturalne kolory, jak również tych preferujących mocny, dynamiczny charakter. Akacja jest materiałem, dzięki któremu deska pozwoli ciekawie zaaranżować wnętrza.

Nie tylko parkiet z drewna litego

Akacja parkiet to nie tylko podłogi z drewna litego. To również bardzo duży wybór desek warstwowych oraz paneli laminowanych, które do złudzenia mogą przypominać drewno akacjowe. Tego rodzaju podłogi przeznaczone są dla osób ceniących wysoką jakość (deski trójwarstwowe) oraz inwestorów kochających dowolność aranżacyjną (panele laminowane).

Parkiety i podłogi drewniane