Jak wybrać podłogę do pokoju dziecięcego?

Jak wybrać podłogę do pokoju dziecięcego?

Podłoga, którą położymy w pokoju naszego dziecka powinna spełniać szereg wymagań. Ważne by była wytrzymała (odporna na zarysowania i innego rodzaju uszkodzenia), praktyczna (łatwa w utrzymaniu w czystości) oraz bezpieczna (posiadała wszelkie stosowne atesty). Warto również wybrać produkt możliwie miękki, który będzie amortyzował upadki naszej pociechy.

Dobrze do tego celu sprawdzi się podłoga drewniana, na przykład dębowa. Materiał ten cechuje się odpornością na uszkodzenia mechaniczne i wahania temperatur, stabilnością wymiarową oraz świetną możliwością obróbki i wykończenia.

Podłogę drewnianą docenią rodzice małych alergików – pozytywnie jonizuje ona powietrze, nie przyciąga kurzu i nie elektryzuje się.

Warto pamiętać, by podłogi w pokoju dziecięcym nie pastować i nie polerować. Do tego celu w zupełności wystarczające będzie jej regularne odkurzanie i przecieranie wilgotnym mopem.
Alternatywą dla podłogi drewnianej mogą być panele laminowane. Są trwałe i odporne na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne.

Ciekawym rozwiązaniem jest również podłoga z korka – miękka, ciepła, antystatyczna i cicha – skutecznie redukuje rozprzestrzenianie się dźwięków uderzeniowych.

By mieć pewność, że podłoga położona w pokoju naszego dziecka przetrwa wiele lat, warto zlecić to zadanie profesjonalnej ekipie. Jak ją znaleźć? Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą w tym celu zajrzeć do Internetu i sprawdzić opinie o Vip Parkiet – firmie, która działa na rynku od 1994 roku i posiada 5 salonów sprzedaży.

Parkiety i podłogi drewniane