Jaka podłoga dla wielbicieli czworonogów?

Jaka podłoga dla wielbicieli czworonogów?

Każdy właściciel psa, kota lub innego czworonoga wie, że potrafią one skutecznie zarysować swoimi pazurami podłogę, a sprzątanie gubionej przez nich sierści może być bardzo czasochłonne. Problemów tych możemy jednak uniknąć (lub przynajmniej ograniczyć je do minimum) wybierając odpowiednią podłogę. Jakie rozwiązania sprawdzą się w domu zamieszkiwanym przez zwierzęta?

Podłoga drewniana

Decydując się na to rozwiązanie nie zapomnijmy o zabezpieczeniu drewna w odpowiedni sposób, najlepiej przy pomocy naturalnych olejów. Pamiętać należy także o regularnym powtarzaniu tego zabiegu. Dobrym rozwiązaniem są także lakiery epoksydowe, dwukomponentowe, które stosuje się do wykańczania hal sportowych czy przemysłowych.

Posiadacze czworonogów bez obaw mogą postawić na podłogę jesionową, jak deska Kahrs Alabaster, dostępna w ofercie firmy Vip Parkiet. Jest ona zarówno wytrzymała, jak i łatwa w utrzymaniu, miękka oraz ciepła. Zrezygnować należy tutaj natomiast z delikatnych parkietów sosnowych czy brzozowych.

Panele podłogowe

Do ich zalet zaliczyć można fakt, że są one bardzo praktyczne oraz łatwe w czyszczeniu i odkurzaniu. Jeżeli mamy małe zwierzęta, w zupełności wystarczający będzie model o klasie ścieralności A3 lub A4. Posiadacze większych czworonogów postawić powinni natomiast na klasę A5. Najlepiej zaopatrzyć się w panele utrzymane w jasnej kolorystyce, na których ewentualne zarysowania nie będą widoczne tak bardzo, jak ma to miejsce w przypadku ciemnych podłóg. Dobrym rozwiązaniem będą wersje laminowane zaopatrzone fabrycznie w bardzo trwałą powłokę zewnętrzną. Nie posiadają one porów czy wyżłobień, w których mógłby się gromadzić brud. Są one również wodo-, ognio- i dźwiękochłonne.

Parkiety i podłogi drewniane