Dobieramy płytki do parkietu

Dobieramy płytki do parkietu

Drewniany parkiet to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi zarówno się w klasycznych, ponadczasowych wnętrzach, jak i tych urządzonych w stylu nowoczesnym. Bardzo ciekawym, coraz częściej stosowanym rozwiązaniem, jest łączenie ich z płytkami, dzięki czemu jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo oryginalny efekt.

Rozwiązanie to najlepiej sprawdzi się we wnętrzach, gdzie salon został połączony z aneksem kuchennym. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by takie połączenie zastosować w jednolitym, zamkniętym pomieszczeniu.

Ciekawie prezentować będzie się na przykład zestawienie kafelków oraz finishparkietu w zbliżonych barwach i przecięcie ich akcentującą listwą w miejscu łączenia.

Kolejna propozycja to zastosowanie tego samego koloru w różnych tonacjach. To idealne rozwiązanie do dużych salonów z wydzielonymi strefami do wypoczynku i pracy.

Jeżeli jesteśmy zwolennikami niebanalnych rozwiązań, postawić możemy na kontrastujący z jednolitym parkietem wzór kafelków. Świetnie prezentować będzie się on w szczególności we wnętrzach urządzonych w stylu vintage.

Jeżeli łączymy ze sobą różne rodzaje posadzek, konieczne będzie wykonanie stosownych dylatacji, czyli szczelin gwarantujących podłożu stosowną pracę podczas różnych temperatur, działania wilgoci czy dużego nacisku. Ze względu na dużą chłonność wilgoci, najmniej stabilne są lite podłogi drewniane. Nieodwracalne zmiany w postaci pękania najłatwiej możemy zobaczyć natomiast na płytkach. Aby temu zapobiec, szczeliny dylatacyjne należy umieścić zarówno w miejscu łączenia posadzek, jak i po obwodzie.

Jeśli szukają Państwo firmy, która zajmuje się montażem podłogi w Warszawie, zachęcamy do skorzystania z usług VIP Parkiet.

Parkiety i podłogi drewniane