Parkiet olejowany do salonu z kominkiem

Parkiet olejowany do salonu z kominkiem

Nieodłącznym elementem wystroju salonu jest kominek. Klasyczny, nowoczesny, zdobiony kamieniem dekoracyjnym bądź naturalnym wzbogaca wnętrze pomieszczenia, daje również komfort cieplny. Aby aranżacja wnętrza z kominkiem była kompletna, warto dobrać również odpowiednią podłogę.

Podłoga jest nierozerwalnie związana z kominkiem. Aranżując w sposób przemyślany wnętrze salonu pragniemy zachować naturalny wygląd, idealne dopasować do siebie poszczególne elementy. Podłoga, która w pomieszczeniu zajmuje szczególne miejsce (ze względu na powierzchnię) musi współgrać z kominkiem. Wtedy będziemy mogli cieszyć się możliwością komfortowego wypoczynku.

Podłoga olejowana

Parkiet olejowany jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem. Wynika to głównie z naturalnego wyglądu deski. Ciekawym przykładem jest tu chociażby Baltic Wood Jesion Mocca Light. Deska olejowana, dzięki zastosowaniu odpowiedniej chemii parkieciarskiej ukazuje całe swoje piękno. Szczególnie widoczne jest usłojenie – klasycznie wyeksponowane.

A może lakier?

Wybór podłogi lakierowanej musi być poprzedzony staranną analizą tego, co tak naprawdę oczekujemy. Musimy pamiętać, że zastosowanie nawet matowego lakieru sprawia, że właściwości estetyczne deski są w większym stopniu maskowane – a to wpływa na ogólny wygląd pomieszczenia. Parkiet olejowany jest lepszym rozwiązaniem, gdyż olej wnika w strukturę drewna – podkreślając jego piękno, a lakier tworzy na powierzchni deski sztuczną warstwę.

Parkiet olejowany ma również kilka innych zalet, o których warto pamiętać. Chodzi przede wszystkim o brak odbijania światła słonecznego, światła z oświetlenia oraz płomieni z kominka. Brak sztucznej powłoki na powierzchni sprawia, że światło rozchodzi się po podłodze równomiernie, dając piękny efekt. Różnorodna oferta olejów do podłóg sprawia, że deski mogą być barwione na różne kolory, co dodatkowo zwiększa ich możliwości aranżacyjne. Dzięki temu kominek, podłoga, ściany, meble oraz dodatki stworzą harmonijną całość.

Parkiety i podłogi drewniane