Panele winylowe LVT. Dlaczego warto na nie postawić?

Panele winylowe LVT. Dlaczego warto na nie postawić?

Podłoga to jeden z najważniejszych, a zarazem najbardziej eksploatowanych elementów każdego wnętrza. Powinna być nie tylko wytrzymała, ale także dobrze zaaranżowana. Jedną z nowoczesnych technologii stosowaną w domach i mieszkaniach są panele winylowe LVT. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Urządzasz mieszkanie lub dom? A może planujesz wystrój lokalu użytkowego? W każdym przypadku warto postawić na podłoże, które będzie wytrzymałe oraz pozwoli Ci ciekawie zaaranżować przestrzeń. Panele winylowe Multicontract to nowoczesna propozycja, która posiada świetne parametry użytkowe, a równocześnie zachwyca elegancją i bogactwem wzorów. Winylowa podłoga świetnie sprawdza się w przypadku posadzki z ogrzewaniem podłogowym. Co wyróżnia panele LVT i jakie są najważniejsze korzyści takiego rozwiązania?

Wysoka wytrzymałość

Panele winylowe Multicontract charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością na czynniki eksploatacyjne i uszkodzenia mechaniczne. Winylowa powłoka zabezpiecza powierzchnię, dzięki czemu panele nie tracą pięknego wyglądu, nawet przy intensywnym użytkowaniu. Właściwości wodoodporne sprawiają, że panele mogą być stosowane również we wnętrzach o podwyższonej wilgoci jak łazienka czy kuchnia. Ich wytrzymałość została potwierdzona dokładnymi badaniami i odpowiednimi certyfikatami.

Idealne na ogrzewanie podłogowe

Panele winylowe LVT mogą być stosowane na posadzkę z ogrzewaniem podłogowym. Cienki materiał doskonale przekazuje ciepło do pomieszczenia, a równocześnie ma dobre parametry izotermiczne, przez co pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania domu. Materiał posiada także właściwości elastyczne, które są niezbędne w przypadku powierzchni ze zmienną temperaturą. Delikatne rozszerzanie się i kurczenie podłogi nie powoduje powstawania odkształceń, dzięki czemu podłoga zawsze wygląda idealnie.

Dobry wybór dla alergików

Panele winylowe Multicontract mają właściwości antystatyczne, dzięki czemu  są idealnym rozwiązaniem dla alergików. Winylowa podłoga nie przyciąga kurzu i jest łatwa do utrzymania w czystości. Efektowna i wytrzymała, nie wymaga stosowania innego rodzaju pokryć podłogowych takich jak dywany czy wykładzina.

Różnorodność wzorów i precyzja wykonania

Ogromną zaletą paneli LVT jest precyzja wykonania i dbałość o każdy szczegół. Panele idealnie odwzorowują fakturę drewna, parkietu i innych nawierzchni. Szeroki wybór kolorów i struktur pozwala na tworzenie ciekawych kompozycji oraz daje nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Komfort użytkowania

Elastyczny materiał jest cichy i miękki pod stopami. Panele idealnie sprawdzą się w przypadku podłóg na piętrze. Tłumią odgłos kroków oraz mają dobre właściwości izotermiczne.

Do każdego wnętrza

Wysoka wytrzymałość i wodoodporność w połączeniu z bogatym wyborem wzorów i stylów sprawiają, że panele winylowe Multicontract nadają się do każdego wnętrza. Dzięki temu możesz spełnić marzenie o drewnianej podłodze w łazience lub ujednolicić podłoże w przedpokoju, salonie i kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane