Panele czy parkiet – różnice aranżacyjne

Panele czy parkiet – różnice aranżacyjne

Inwestorzy kochają podłogi drewniane, pod każdą postacią. Drewno znajduje zastosowanie praktycznie we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach. Parkiety z litego drewna, deski trójwarstwowe czy panele podłogowe – każdy wybiera materiał, który mu się podoba oraz taki, który jest dla niego odpowiedni cenowo. Największą popularnością cieszą się panele drewniane oraz parkiety.

Wybierając podłogę do salonu lub sypialni kierujemy się przede wszystkim jej wyglądem, a w dalszej kolejności ceną. Wielu inwestorów, mając do wyboru kilka rodzajów podłóg zadaje sobie trudne pytanie: panele czy parkiet, panele czy deska, panele czy może wykładzina. Przed wyborem warto zapoznać się z charakterystyką tych podłóg.

Parkiet czy panele?

Parkiet jest rozwiązaniem droższym, ale jednocześnie lepszym, jeśli inwestor szuka podłogi, która długo utrzyma swoje oryginalne właściwości mechaniczne. Parkiety – zwłaszcza te wykonane z drewna litego są niezwykle twarde, zabezpieczone odpowiednim lakierem lub olejem, odporne na wyginanie, zarysowania czy wodę. Panele, zwłaszcza te marketowe i tańsze mogą się okazać rozwiązaniem tymczasowym. Są one nie tylko mniej odporne na użytkowanie, ale również trudne do ułożenia. Wynika to ze słabej jakości materiałów, które są używane do produkcji prostych paneli podłogowych. Parkiet czy panele? Jeśli szukamy rozwiązania skutecznego i estetycznego – parkiet.

Panele czy deska?

Dobrej klasy deska podłoga potrafi skutecznie odmienić nawet najbardziej nudne wnętrze. Deska podłogowa jest produktem dużo bardziej solidniejszym niż zwykłe panele podłogowe. Jest podłogą bardzo stabilną, odporną chociażby na uginanie. Dzięki temu można ją spokojnie montować w pomieszczaniach, które są bardzo mocno użytkowane. Deska składa się z warstwy dolnej – stabilizującej, a także warstwy górnej – dekorującej. Decyzja pomiędzy: panele a parkiet jest więc uzależniona od możliwości finansowych oraz gustu inwestora.

Panele parkietowe – czy można układać panele na parkiet?

Wiele osób zastanawia się nad montażem paneli na parkiet. Połączenie parkiet panele jest dobre, o ile parkiet drewniany jest dobrze zabezpieczony lakierem. Panele możemy spokojnie ułożyć na parkiecie chociażby w przypadku, gdy chcemy zaaranżować jedno z reprezentacyjnych pomieszczeń np. na pokój dla dziecka. Taką pracę powinniśmy powierzyć fachowcowi. Tylko wtedy ułożenie panele parkiet będzie bez szkody dla tego drugiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane