Panele Arbiton we wnętrzach w stylu boho

Panele Arbiton we wnętrzach w stylu boho

Czasy w których pomieszczenia pełniły tylko funkcje użytkowe, odeszły w niepamięć. Współcześnie duży nacisk kładziemy na to, aby przestrzeń naszego domu wyrażała nasze upodobania oraz tworzyła przyjazne miejsce do wypoczynku. Jednym z wiodących trendów w aranżacjach wnętrz jest styl boho. Jak wygląda takie wnętrze i jaka podłoga do niego pasuje?

Styl boho – skąd pochodzi?

Boho to skrót od słowa „bohema” (fr. la boheme), którym określano cygańskich artystów działających w Paryżu w II połowie XIX wieku. Bohemę wyróżniała swoboda i niekonwencjonalność. Artyści śmiało sięgali po intensywne kolory, chętnie czerpali z motywów etnicznych i zestawiali je z klasycznymi formami. Ten eklektyzm docenili później Hippisi, szukając alternatywy dla modnego wówczas plastiku i geometrycznych kształtów. W stylu boho docenili naturalne materiały, bogactwo kolorów oraz miejsce na…pamiątki z podróży. To właśnie egzotyczne miejsca stały się inspiracją do rozwinięcia stylu boho we współczesnej odsłonie.

Główne cechy stylu boho

Co wyróżnia styl boho? To przede wszystkim naturalne materiały i bogactwo dodatków, Modny jest bambus, zwierzęce printy oraz motywy etniczne jak maski z podróży lub łapacze snów. We wnętrzach inspirowanych jest miejsce na jasne kolory ścian oraz wyraziste dodatki meble w kolorze czerwieni, pomarańczy lub różu. Nie może zabraknąć także etnicznych wzorów na dywanach, poduszkach i zasłonach. Meble powinny być drewniane. Świetnie sprawdzi się bambus, wiklina lub kolonialne meble w kolorze ciemnego orzecha. W łączeniu kolorów i wzorów mile widziana jest swoboda, ale należy mieć w tym nieco wprawy, aby wnętrze nie było zbyt przeładowane. Równie istotny jest dobór odpowiednich podłóg, tak aby nadać wnętrzu harmonii i efektownie wyeksponować na nich stylowe dywany lub bieżniki. Z pomocą przychodzą panele winylowe Arbiton!

Podłogi we wnętrzach boho

Ponieważ styl boho obfituje w dużą liczbę kolorów i wzorów, warto postawić na podłoże, które będzie nieco bardziej stonowane. Idealnym wyborem będzie podłoga o naturalnym wyglądzie drewna z widocznym usłojeniem. Pamiętaj, aby oprócz urody podłogi zwrócić także uwagę na jej funkcjonalność. W aranżacjach w stylu boho świetnie sprawdzą się panele Arbiton, które do złudzenia przypominają drewniane deski lub parkiet. Zaawansowana technika produkcji sprawia, że na ich wzorze widać sęki, plamki rdzeniowe, pęknięcia oraz przyrosty roczne, dokładnie tak jak w przypadku prawdziwego drewna. Naturalny wzór i ciepła kolorystyka sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne i zyskuje elegancji.

Jak dobrać panele do stylu boho?

Aranżacje w stylu boho cechują się dużą ilością dywanów oraz donic z kwiatami lub koszy ustawionych bezpośrednio na podłodze. Panele powinny korespondować z kolorystyką Twoich mebli oraz stanowić harmonijną bazę dla kolorowej aranżacji. Możesz postawić na stylowe deski w kolorze dębu. Ich naturalny, ciepły kolor i zarysowana faktura świetnie wpiszą się we wnętrze w stylu bohemy. Inną propozycją może być nieco ciemniejszy orzech, który świetnie podkreśli stylowe meble i wszechobecną roślinność. Zwróć także uwagę na parametry użytkowe. Panele winylowe Arbiton są w pełni wodoodporne, co z pewnością docenisz podczas podlewania kwiatów. Podłoga idealnie sprawdza się także w przypadku ogrzewania podłogowego, co ma duże znaczenie, jeśli w Twoim salonie królują poduchy do siedzenia oraz niskie stoliki herbaciane. Szeroki wybór kolorów i wzorów pozwoli Ci z łatwością wybrać idealną podłogę do Twojej aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane