Zalety podłóg laminowanych

Zalety podłóg laminowanych

Dzięki najnowszym technologiom produkcji, dostępne obecnie na rynku podłogi laminowane w niczym nie ustępują klasycznym, solidnym parkietom. Mają wiele zalet i mogą imitować różne rodzaje podłóg – zarówno te z drewna (także egzotycznego), jak i kamienia czy terakoty.

Za sprawą trwałej warstwy wierzchniej, podłogi laminowane są odporne na uderzenia, ścieranie, wgniatanie, działanie światła, żar papierosa czy wszelkiego rodzaju plamy. W związku z tym, użytkowane nawet przez wiele lat, nie stracą swojego pierwotnego, estetycznego wyglądu.

Drugą z zalet jest bardzo duży wybór wzorów oraz kolorów. W Warszawie, podłogi laminowane najwyższej jakości ma w swojej ofercie firma Vip Parkiet. Zaopatrzyć możemy się tam między innymi w wyroby marki Parador, które występują w postaci dwurzędowej deski podłogowej, trójrzędowej klepki oraz deski wiejski dom. Jak już zostało wcześniej wspomniane, podłogi laminowane imitować mogą zarówno drewno tradycyjne, jak dąb czy sosna, jak i egzotyczne, a nawet terakotę, kamień, czy w przypadku produktów z najwyższej półki cenowej – stare, klasyczne parkiety.

Jak podkreślają warszawscy eksperci podłóg laminowanych z firmy Vip Parkiet, tego typu produkty są również bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych czy konserwacyjnych. Wystarczy regularne zamiatanie ich miękką szczotką i usuwanie zaburzeń przy pomocy wilgotnej ściereczki z dodatkiem delikatnego płynu czyszczącego. Co ważne, dostępne w ofercie wspomnianej marki podłogi nie tworzą szczelin, w których mógłby się gromadzić brud i kurz.

Sporą zaletą podłóg laminowanych jest również ich korzystna cena, która idzie w parze z wysoką jakością.

Parkiety i podłogi drewniane