Jak pielęgnować Deskę Barlinecką?

Jak pielęgnować Deskę Barlinecką?

Deska Barlinecka to jeden z najpopularniejszych materiałów używanych do wykańczania podłóg. Wpływ na to ma między innymi efektowny wygląd oraz stabilna konstrukcja. Jak należy o nią dbać, by mogła nam posłużyć przez długi czas?

Pielęgnacja podłogi, w szczególności drewnianej, wymaga od nas regularnego czyszczenia oraz nakładania specjalnych preparatów chroniących jej nawierzchnię przed skutkami codziennego użytkowania i zniszczeniami.

Deska Barlinecka wykonywana jest z drewna znacznie bardziej trwałego od sztucznych produktów. Do jej zalet zaliczyć można także odporność na elektryzowanie się i osiadanie kurzu, co czyni z niej produkt idealny dla alergików. Co więcej, deska ta skutecznie tłumi hałas i może być poddawana wielokrotnemu szlifowaniu oraz renowacji. Dzięki temu, że świetnie przewodzi ciepło, może być z powodzeniem stosowana na ogrzewaniu podłogowym.

Do codziennej pielęgnacji Deski Barlineckiej możemy używać koncentratu rozcieńczanego w wodzie, który nakłada się na podłogę na przykład przy pomocy mopa z miękką nakładką. Doskonale sprawdzi się tu także środek zabezpieczający deski przed przenikaniem brudu oraz kurzu. Uwaga! Należy go aplikować wyłącznie na czystą powierzchnie, bez rozcieńczenia. Po nałożeniu powinno się pozostawić go do wyschnięcia; nie polerować i nie wycierać do sucha.

Raz na jakiś czas sięgnąć możemy również po specjalny środek usuwający zarówno brud, jak i resztki innych preparatów. Skutecznie oczyści on podłogę i nada jej pięknego blasku. Aplikuje się go w identyczny sposób, co preparaty do codziennej pielęgnacji.

Kluczowe jest, by do pielęgnacji tego typu produktów używać wyłącznie produktów polecanych przez firmę, u której zaopatrywaliśmy się w podłogi.
W Warszawie, podłogi typu Deska Barlinecka ma w swojej ofercie między innymi Vip Parkiet.

Parkiety i podłogi drewniane