Deska okrętowa – ciekawy wzór aranżacji podłóg

Deska okrętowa – ciekawy wzór aranżacji podłóg

Planując wybór podłogi do salonu czy innego pomieszczenia szukamy inspiracji. Czasem przychodzi ona z miejsca, z którego się jej nie spodziewaliśmy. Jeżeli inspirujemy się naturą, lubimy styl skandynawski to ciekawym rozwiązaniem będzie zastosowanie deski przypominającej tę okrętową.

Podłoga jest wyjątkowym elementem wystroju wnętrza. Bardzo często zdarza się, że od jej wyglądu zależy wygląd całego mieszkania lub domu. Miłośnicy podłóg z drewna nieustannie poszukują rozwiązań, które pozwolą aranżować wnętrza w sposób oryginalny. Deska okrętowa – choć pierwotnie może nam się kojarzyć wyłącznie z pirackimi statkami, to również może znaleźć zastosowanie jako wzór podłogi. Takie rozwiązanie jest coraz bardziej oryginalne i chętnie stosowane.

Z czym kojarzy się deska okrętowa?

Deka okrętowa może kojarzyć się z solidnością, elegancją i trwałością, a przede wszystkim z litym drewnem, które nieustannie jest poddawane niszczącym działaniom słońca, wiatru i wody. Deski, z których budowane były pokłady okrętów mogą być wykorzystane jako deski podłogowe. Inwestorzy mogą wykorzystać materiał z rozbiórek okrętów (co wiąże się często z dużym kosztem i oczekiwaniem na dostawę) lub skorzystać z oferty Vip Parkiet – wybrać deskę do złudzenia przypominającą tę okrętową. Jakie są jeszcze istotne walory deski okrętowej? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na długość. Deska okrętowa często była pokaźnych rozmiarów.

Deska lita czy może warstwowa?

Choć deska okrętowa kojarzy się z litą, to ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie desek trójwarstwowych. Parkiety warstwowe mają wiele istotnych zalet, w tym występowanie warstwy przeciwprężnej, bardzo dobry sposób łączenia, szybkość montażu, różnorodność wzorów i kolorów, a także brak konieczności lakierowania. Efekt deski okrętowej można uzyskać montując chociażby podłogę postarzaną (bogatą w przetarcia, żłobienia, wżery oraz widoczne usłojenie). Praktycznym rozwiązaniem jest tu również inwestycja w deskę o naturalnym kolorze.

Parkiety i podłogi drewniane