Dąb czarny – doskonałe rozwiązanie do wnętrz w eleganckim stylu

Dąb czarny – doskonałe rozwiązanie do wnętrz w eleganckim stylu

Dąb czarny, nazywany również dębem kopalnym lub polskim hebanem, stanowi jeden z najrzadszych, a także najbardziej luksusowych materiałów służących do wykańczania wnętrz.

Co ważne, nie jest to nazwa gatunku drzewa, lecz zatopionych pni dębowych. Drzewa dębowe, które na skutek działań naturalnych lub ingerencji człowieka znalazły się pod wodą sprawiają, że zmianie ulega zarówno ich kolor, jak i właściwości (stanowi to efekt trwającego kilkaset lat procesu reakcji zachodzących między związkami drewna dębowego, a solami zawartymi w wodzie). Drewno ulega wówczas trwałemu przebarwieniu. Spotkać możemy tu zarówno barwę grafitową, jak i w odcieniu głębokiej czerni czy intensywnie palonej kawy.

Zmiany chemiczne i fizyczne zachodzące na przestrzeni wieku powodują, że drewno staje się jeszcze trwalsze i zyskuje niesamowitą wytrzymałość.

Cechami charakterystycznymi deski w odcieniu dąb czarny są również: dowolny układ słojów, sporadyczne sęki oraz brak bieli.

Stanowi ona doskonałe rozwiązanie do dużych wnętrz urządzonych w eleganckim stylu. Świetnie prezentować będzie się w reprezentacyjnych pomieszczeniach, jak salon czy gabinet. Niespotykane walory estetyczne dębu czarnego to temat jednej z dyskusji na forum portalu Murator. Przeczytać można ją klikając w link: http://forum.muratordom.pl/archive/index.php/t-59921.html

Parkiety i podłogi drewniane