Zalety czarnej podłogi

Zalety czarnej podłogi

Wiele osób rezygnuje z czarnej podłogi z obawy o optycznie pomniejszenie wnętrza i konieczność częstego jej mycia. Nie jest to jednak do końca prawdą. Jak zatem wybierać podłogi w tym kolorze?

Czarna lub czarno – brązowa podłoga wykonana z drewna w połączeniu z jasnymi ścianami (odcienie beżu, szarości, błękitu; równie dobrze prezentować będzie się tu gładka lub połyskująca tapeta albo nieotynkowana cegła pomalowana na biało) i przykuwającymi wzrok dodatkami jest w stanie stworzyć niezwykle efektowny kontrast i skutecznie rozjaśnić całe pomieszczenie. Pokój, w którym zostanie ona położona nabiera eleganckiego, luksusowego charakteru.

Czarne podłogi najlepiej pasować będą do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym, nowoczesnym i nowojorskim. Najkorzystniej prezentują się one w zestawieniu z meblami drewnianymi, również czarnymi i lakierowanymi, a także tapicerowanymi, w szczególności tkaninami w geometryczne wzory. By całość nie zlewała się ze sobą, warto pomyśleć o dywanie w wyrazistym kolorze. Uzupełnieniem aranżacji wnętrza z podłogą w kolorze czarnym mogą być meble z elementami z błyszczącego metalu, szkła oraz luster. Umieszczone na ścianach, za szkłem, zdjęcia lub dzieła sztuki będą odbijały światło, podkreślając urodę ciemnej podłogi.

Wybierając ją, warto również pomyśleć o odpowiednio dobranych listwach przypodłogowych z MDF-u – najlepiej w kolorze ścian lub białych.

W Warszawie, Kahrs jest firmą mającą w swojej ofercie bogaty asortyment podłóg w ciemnych barwach. Możemy je nabyć w jednym z salonów Vip Parkiet.

Parkiety i podłogi drewniane