Zalety podłóg z drewna akacjowego

Zalety podłóg z drewna akacjowego

Drewno akacjowe, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom jest z powodzeniem wykorzystywane w budownictwie oraz przemyśle meblarskim (produkuje się z niej między innymi meble ogrodowe) i dekoracyjnym.

Cechuje się ono elastycznością, giętkością, stabilnością i wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Posiada niejednolitą strukturę kolorystyczną oraz wyraziste usłojenie. Idealnie nadaje się na parkiety. Z drewna tego wykonuje się również sklejkę oraz fornir.

Jego ciepła barwa nadaje wnętrzu ponadczasowego, a jednocześnie wyrazistego charakteru. Sprawdzi się w pomieszczeniach zarówno klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych.
Niezwykle efektowną odmianą drzewa akacjowego jest odmiana parzona, czyli poddana parowaniu. Możliwe jest w ten sposób uzyskanie oliwkowo – brązowej barwy, co razem z wyraźnym usłojeniem tworzy bardzo ciekawy efekt.

Zalety podłóg z drewna akacjowego podkreślają użytkownicy forum serwisu Murator wskazując na jego twardość, efektowny wygląd oraz doskonałe wybarwianie się (w przypadku akacji parzonej). Całą rozmowę przeczytać można na stronie: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?39270-Akacja-na-podlodze

Parkiety i podłogi drewniane