Podłogi winylowe w miejscach publicznych

Podłogi winylowe w miejscach publicznych

Podłogi winylowe cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Trudno się temu dziwić – są uniwersalne, wygodne w użytkowaniu i bardzo trwałe. Dzięki bogatej gamie dostępnych wzorów i kolorów, bez przeszkód dopasujemy je do każdego wnętrza – zarówno prywatnego, jak i publicznego.

Główne zalety podłóg winylowych

Podłogi winylowe można umieszczać na istniejących już, starych podłogach. Ich montaż jest szybki i gwarantuje natychmiastową możliwość korzystania z ułożonej podłogi.

Oprócz tego, są wodoodporne i antypoślizgowe, co sprawia, że świetnie sprawdzą się zarówno w kuchni, jak i łazience. Cechują się także antystatycznością, dzięki czemu ich powierzchnia nie przyciąga kurzu, a co za tym idzie – ich sprzątanie jest łatwe i szybkie. Są również ciepłe w odbiorze i można je stosować na posadzkach z ogrzewaniem podłogowym. Podłogi winylowe są również oporne na większość substancji chemicznych mogących powodować plamy. Nie straszne im także uderzenia spadających na nie przedmiotów oraz uszkodzenia mechaniczne.

Ich duża trwałość sprawia, że z powodzeniem można je stosować w mocno eksploatowanych pomieszczeniach, jak obiekty hotelowe i restauracyjne, salony sprzedaży czy hole wejściowe. Nie ulegają także uszkodzeniu pod wpływem kółek jezdnych w krzesłach obrotowych, dzięki czemu dobrze sprawdzą się w przestrzeni biurowej. Dodatkowo, poprawiają akustykę pomieszczeń przez wytłumienie odgłosów kroków.

Zakres zastosowania podłóg winylowych

Prywatne pomieszczenia mieszkalne, w tym także kuchnie oraz łazienki. Stosowane tutaj podłogi winylowe są odporne na uszkodzenia, przyjemne dla stóp oraz łatwe w pielęgnacji i montażu.

Hotele i gastronomia – w tym przypadku, podłoga, nawet mimo intensywnego, wieloletniego użytkowania wciąż wygląda jak nowa. Co więcej, ciągi komunikacyjne nie zostawiają trwałych śladów na podłodze.

Pomieszczenia handlowe – tutaj najczęściej stosuje się powierzchnie wykończone poliuretanem, co sprawia, że taka podłoga winylowa jest odporna nawet na największe obciążenia.

Biura i pomieszczenia administracyjne – w tego typu przestrzeniach wykorzystuje się podłogi winylowe o miękkiej powierzchni, które tłumią dźwięki kroków i chronią stawy. Dodatkowa mata podłogowa gwarantuje odpowiednią akustykę pomieszczenia.

Podłogi winylowe w ofercie marki Vip Parkiet

Naszym klientom możemy zaoferować dwa rodzaje podłóg winylowych:

Wicanders Hydrocork – zastosowana tu technologia Corktech sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i komercyjnych. To podłogi wytrzymałe, wodoodporne, stabilne i elastyczne.

WINEO – podłogi te znajdą zastosowanie tak w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i publicznych, czego potwierdzeniem są różnorodne klasy użyteczności od 23 do 42. Różne grubości produktu w przedziale od 2 do 9 milimetrów pozwalają na montaż podłogi winylowej na niemalże każdym podłożu.

Parkiety i podłogi drewniane