Dlaczego warto wybrać deski podłogowe do łazienki?

Dlaczego warto wybrać deski podłogowe do łazienki?

Łazienka często bywa zmorą inwestorów oraz pracowni projektowych. Każdy, kto choć raz próbował zaplanować swoją łazienkę od A do Z doskonale wie, jak trudno to zadanie. Połączenie ze sobą wielu elementów na małej przestrzeni nawet doświadczonym projektantom sprawia problemy.

Łazienka jest pomieszczeniem trudnym w aranżacji. Rozplanowanie instalacji, dobór płytek ściennych, podłogi, ceramiki czy oświetlenia może być kłopotem, gdyż producenci oferują bardzo duży wybór rozwiązań. Jednym z ciekawszych zagadnień jest wybór materiału na łazienkową podłogę. Choć niepodważalnie prym wiodą płytki to inwestorzy coraz częściej decydują się na deski podłogowe do łazienki. Dlaczego?

Drewno to naturalny materiał

Inwestorzy (w Warszawie i nie tylko) decydują się na deski podłogowe do łazienki, gdyż drewno (w przeciwieństwie do ceramiki) jest materiałem naturalnym. To bardzo duża zaleta, zwłaszcza dla tych, którzy cenią sobie rozwiązania, które nie mają negatywnego wpływu na zdrowie. Deski drewniane są przyjemne w dotyku, kojące dla stóp, które dopiero opuściły wannę.

Estetyka i różnorodność

Deski podłogowe do łazienki to świetne rozwiązanie, które pozwoli zwiększyć możliwości aranżacyjne pomieszczenia. Zaletą tego rodzaju rozwiązania jest możliwość bezproblemowego łączenia drewna z płytkami ceramicznymi, kamieniem dekoracyjnym czy betonem architektonicznym. Drewno idealnie wygląda na całości powierzchni podłogi, jak również na niewielkim fragmencie (np. koło wanny).

Jakie drewno?

Łazienka jest pomieszczeniem o podwyższonej wilgotności, dlatego nie ma możliwości, aby montować tam obojętnie jakie drewno. Materiał musi być wyselekcjonowany. Najlepiej nadaje się drewno stabilne, twarde, o jak najniższym skurczu, odporne na rozwój czynników chorobotwórczych. Dobrym rozwiązaniem jest wybór modrzewia lub drewna dębowego. Doskonale sprawdza się również merbau, tek czy iroko.

Drewniana podłoga do łazienki to ciekawe rozwiązanie, które na pewno doda pomieszczeniu nie tylko uroku, ale także funkcjonalności.

Parkiety i podłogi drewniane