Montaż podłóg drewnianych

Klejenie podłogi drewnianej

Temat ten często pojawia się w zestawieniu tych trudniejszych zagadnień budowlanych. W ogólnym przeświadczeniu zdecydowanie bardziej skomplikowana sprawa niż chociażby z klasycznymi panelami, które to układamy zapinając jeden w drugi. Niemal jak puzzle.

Czy jednak nasze wyobrażenie na ten temat powinno dyktować na rzecz wyboru danego produktu?

Absolutnie nie.

Wydaje nam się, że klejenie podłogi drewnianej to proces nieodwracalny. Proces ten oczywiście łączy się z bardzo małym marginesem błędu – klej wiąże drewno do posadzki i rzeczywiście na ewentualne korekty ułożenia jest dość mało czasu.  Dlatego oddajmy to w ręce fachowców.

Jak to robimy w VIP Parkiet?

Przede wszystkim jako klient poznaj jakość oferowanego produktu desek drewnianych. To co posiadamy w gamie produktowej desek drewnianych reprezentuje najwyższą jakość surowca. Kluczowym aspektem jest sezonowanie. Drewno nie może być zbyt wcześnie poddane obróbce. Tylko wysezonowane elementy zapewnią wieloletni komfort użytkowania podłogi drewnianej. Następnie proces tworzenia finalnego produktu z wykorzystaniem najnowocześniejszych parków maszynowych i nowych technologii gwarantują naturalne i bardzo praktyczne parametry desek. 

Etap produkcyjny za nami. Produkt najwyższej jakości jest już na budowie.

Samo klejenie podłogi drewnianej to jedynie część całego łańcucha. Przed przyklejeniem drewna do posadzki należy sprawdzić jakość podłoża. O tej jakości mówi kilka ciekawych testów.

Posadzkę należy sprawdzić pod kątem równości –  odchyłki maksymalne to przedział do 3mm sprawdzając „łatą” / poziomicą o długości 2 m.

Wilgotność posadzki odpowiednia do przyklejenia podłogi drewnianej to : 1,8% CM dla podłoża betonowego, 0,5% CM dla podłoża anhydyrtowego.

Wylewkę sprawdza się również pod względem wytrzymałości – np. uderzenie młotkiem. Podłoże nie powinno przy takim teście odspajać się płatami.

Wybierając ofertę VIP Parkiet z montażem macie Państwo gwarancję najwyższej jakości. Na każdej budowie przed przyklejeniem podłogi drewnianej pojawi się nasz technolog, który dzięki wieloletniemu doświadczeniu oceni i da „zielone światło” do montażu w danym miejscu.

Zielone światło. Kleimy.

W tym momencie należy podłoże zagruntować. Ten element pozostaje po stronie parkieciarzy gdyż wykorzystany grunt musi być kompatybilny z użytym klejem.

Do podłóg drewnianych najczęściej używa się klejów poliuretanowych (jedno lub dwuskładnikowych). Działamy bez zbędnego pośpiechu. Grunt potrzebuje czasu aby właściwie zadziałał.

Dopiero teraz następuję część najbardziej spektakularna. Część, która w końcu pokaże nam oczekiwany efekt – piękną podłogę drewnianą. Podłoga drewniana zostaje przyklejona do wylewki.
Tutaj warto zwrócić uwagę na odpowiedni dobór desek. Najczęściej różnią się one odcieniami, rysem usłojenia czy choćby wielkością i kształtem sęków. Doświadczeni parkieciarze wiedzą, że przed przyklejeniem podłogi drewnianej należy odpowiednio dobierać kolejne klejone elementy.

Poszczególne deski najczęściej łączymy dzięki systemowi Tongue & Groove, TG czyli powszechnie znany Pióro – Wpust. Wcześniej oczywiście rozprowadzając na posadzce klej z wykorzystaniem odpowiedniego „grzebienia”. Odpowiednia wysokość zębów grzebienia pozwala rozprowadzić równomierną warstwę kleju na całej powierzchni.

Drewniana podłoga została przyklejona. Możecie Państwo cieszyć się jej wyglądem i przyjemnie stąpać po naturalnym produkcie.

montaż podłogi drewnianej

Powróćmy do nieodwracalności przyklejonej deski. Przyklejona podłoga drewniana pozwala w awaryjnych sytuacjach na wymianę poszczególnej deski czy jej fragmentu z dowolnej części powierzchni.

Podsumowując: powierz klejenie podłogi drewnianej w dobre ręce VIP Parkiet. Tutaj wszystko idzie w komplecie: drewno, komponenty, doradztwo techniczne i montaż przez najlepszych fachowców.

Parkiety i podłogi drewniane