Podłogi kasetonowe

podłogi kasetonowePodłoga kasetonowa to nic innego jak klasyczne klepki w jodełkę klasyczną lub francuską czy węgierską. Jodełkę można bez przeszkód łączyć z nowoczesnym stylem życia.

W klasycznym montażu tego parkietu paski w jodełkę są przesunięte względem siebie pod kątem prostym – 90°, tworząc zazębiający się wzór pasków. Tak zwana jodełka francuska przeżywa swoisty renesans a połączenia ukośne, co oznacza, że ​​poszczególne pręty są umieszczone bezpośrednio obok siebie i zwężają się do punktu na ułożonej powierzchni – jak strzałki, jest coraz częściej pożądany. Do wyboru jest również jodełka klasyczna nawiązująca do tzw. szkieletu ryb, gdzie kąt cięcia klepek wynosi 45°. Natomiast klepki stylizowane na wzór jodełki węgierskiej posiadają kąt cięcia wynoszący 60°.

Podłoga kasetonowa jest w trakcie procesu produkcyjnego wykończana olejem woskowym, który dzięki temu, że jest utwardzany związkami krzemu, gwarantuje długotrwałe użytkowanie. Wielkość kasetonów posiada wymiary 810 mm na 810 mm, natomiast ich grubość to 20 mm. Podłoga kasetonowa to dobre rozwiązanie w przypadku podłogi podgrzewanej.

Filters
Typ podłogi
Producent
Wybarwienie
Gatunek drewna
Parkiety i podłogi drewniane