Montaż podłogi pływającej

Montaż w formie podłogi pływającej to montaż bez użycia kleju (dotyczy podłóg laminowanych, winylowych oraz może być stosowany w instalacji desek warstwowych.). Podłoga zamontowana w ten sposób jest gotowa do użycia od razu po zamontowaniu, nie jest na stałe przymocowana do podłoża.

Montaż podłogi pływającej jest możliwy również, gdy posiadamy ogrzewanie podłogowe. Wymaga zastosowania minimum folii paroizolacyjnej oraz preferencyjnie podkładu, który stanowi wygłuszenie dźwięków odbitych i transmisyjnych.

Sposób, w jaki ułożona jest podłoga pływająca ma też znaczenie dla możliwości pracy podłogi na skutek zmian wilgotności, czy temperatury.

Podłogę pływającą można zamontować na wielu rodzajach podłoża, warunkiem jednak jest, aby podłoże to było równe, stabilne, czyste i suche. Może to być posadzka betonowa, wylewka jastrychowa, wykładzina PVC, płytki ceramiczne, płyta OSB, a nawet stary, klejony parkiet. Jest to więc rozwiązanie, które z powodzeniem zastosować można zarówno w nowych, jak i starych domach, bądź mieszkaniach.