Realizacja Iroko

Iroko posiada strukturę rozpierzchłonaczyniową o dużych widocznych naczyniach rozmieszczonych w  zgrupowaniach po 2-3. Biel jest wąski o barwie białawo-żółtej. W świeżo przetartym drewnie twardziel zabarwiona jest na jaskrawo cytrynowy kolor, jednak pod wpływem światła i tlenu zawartego w powietrzy drewno twardzieli intensywnie ciemnieje do barwy żółtobrązowej, a nawet ciemnobrązowej.  Zmiany barwne bardzo przyspiesza działanie światła, szczególnie bezpośrednie nasłonecznienie.

 VIP PARKIET - Iroko

Drewno Iroko ma tzw. pasiasty skręt włókien, który można zaobserwować na przekroju promieniowym jako powtarzające się ciemniejsze i  jaśniejsze pasy wynikające z odchylonych włókien i różnego współczynnika odbicia światła.

Iroko to drewno umiarkowanie ciężkie. Posiada dość wysoką gęstość, co warunkuje wysokie właściwości mechaniczne. Jest to drewno predestynowane na podłogi w pomieszczeniach narażonych na duże wahania wilgotności jak kuchnia, czy łazienka.

IVIP PARKIET - Iroko      VIP PARKIET - Iroko      VIP PARKIET - Iroko

Ciekawa oraz niejednolita kolorystyka podłóg z drewna Iroko sprawia, że jest ona stosowana w aranżacjach przez Projektantów Wnętrz.

Projekt: Kamila Orzechowska   
Gatunek drewna: Iroko 
Wykonanie: VIP PARKIET