Realizacja Dąb klepka

Mimo, że wciąż panuje moda na pełne deski, podłoga dębowa w formie trójrzędowej klepki zachwyca różnorodnością kolorystyczną i idealnie nadaje się zarówno do przestronnych jak i małych pomieszczeń.

Jeśli chodzi o walory użytkowe, wysoka elastyczność pracy drewna warstwy górnej wynikająca z trójrzędowej konstrukcji, co ma szczególne znaczenie w pomieszczeniach o dużych wahaniach wilgotności powietrza oraz temperatury. Forma klepki w połączeniu z dwu- i trójwarstwową konstrukcją podłogi idealnie nadaje się na ogrzewanie podłogowe.

VIP PARKIET - Dąb naturalny     VIP PARKIET - Dąb naturalny     VIP PARKIET - Dąb naturalny

VIP PARKIET - Dąb naturalny     VIP PARKIET - Dąb naturalny     VIP PARKIET - Dąb naturalny

Drewno dębowe cechuje wysoka naturalna trwałość, co sprawia, że jest to uznany materiał parkieciarski. Wysoka gęstość i twardość oraz fakt, że jest to drewno prostowłókniste decydują o wysokich właściwościach mechanicznych.

Podłoga dębowa jest wyjątkowo efektowna pod względem wizualnym ze względu na dobrze widoczne słoje, dość liczne twarde i ciemniejsze od otaczającej tkanki sęki, pęknięcia promieniowe, listwy mrozowe, wewnętrzny biel i zaciągi słoneczne, a także plamy garbnikowe typowe dla drewna dębowego. Szczególnie ceniony jest przekrój promieniowy z widocznym błyszczem.

Projekt: Henke&Kurowska  
Gatunek drewna: dąb 
Wykonanie: VIP PARKIET