Kahrs

Aby poznać historię firmy Kahrs musimy przenieść się w czasie i przestrzeni. A dokładnie do roku 1867 i małej, położonej w głębokim, szwedzkim lesie wioski Nybro. To właśnie tam powstają zalążki przyszłego potentata produkcji podłóg drewnianych.

Następny ważny moment to przejęcie biznesu przez wnuka założyciela i rozwój produktów drewnianych : meble, drzwi i zabawki.

Pracowano nad poprawą stabilności materiału drewnianego, który mając naturalne pochodzenie nie był jednak najstabilniejszym materiałem. Ciekawostką jest to, że wzięto ten aspekt pod „produkcyjną lupę” ze względu na drzwi. Otóż stosując drzwi drewniane były one narażone na dużą różnicę temperatur. Wewnątrz panowało ciepło a na zewnątrz „rządził” skandynawski klimat. W tym właśnie okresie postawiono na warstwowe konstrukcje drewniane. Co z powodzeniem sprawdza się do dziś.

Firma Kahrs nie ustawała w dążeniu do opanowania rynku. Poprzez budowlany boom na rodzimym i europejskim rynku po II Wojnie Światowej ich pozycja tylko się umacniała.

Opatentowane przez Kahrs pierwsze podłogi fabrycznie wykończone lakierem. Do tej pory parkieciarski świat opierał się na drewnie surowym, wykańczanym szlifowanym i lakierowanym już po ułożeniu.

Do już rozbudowanego pakietu patentów Kahrs dokłada nietypowe podłogi tzw: „sportowe” o podwyższonej amortyzacji uderzeń.

Nie należy zapominać o równoległym, odpowiedzialnym społecznie podejściu do środowiska. Kahrs nie chce być kojarzony z ekspansją na międzynarodowe rynki skutkującą pogarszaniem się stanu i zasobów leśnych. Już w 1984 roku Kahrs zmniejsza oddziaływanie na środowisko stosując obróbkę powierzchni drewna na bazie wody). Certyfikacja ISO w 1997 roku potwierdza z kim rynek ma do czynienia.

KAHRS, NYBRO

Firma Kahrs dokłada wszelkich starań aby proces produkcji podłóg drewnianych nie tylko nie był inwazyjny ale i dobrze wpływał na okolicę. Dlatego Kahrs odpady z wycinki i przeróbki drewna przeznacza na sieci ogrzewania okolicznej społeczności (każdego roku około 6000 domów na tym korzysta) a powstający z tego popiół odbiera i wykorzystuje jako nawóz do lasów.

Za prawdziwą rewolucję w obszarze drewnianych pokryć podłogowych uchodzi wprowadzenie przez Kahrs w 1999 roku zamka typu Woodloc®. To rozwiązanie pozwala na bezklejowe łączenie desek co sprawia, że montaż jest prosty i szybki. Za kolejne 10 lat  zamek jest już ulepszy do wersji Woodloc5S® i równa się z jeszcze lepszym połączeniem desek i odporniejszymi podłogami.

W tym tempie minęło niedawno 160 lat od założenia firmy a Kahrs nadal dostarcza światu jedne z najlepszych rozwiązań podłogowych.

Aktualnie Kahrs posiada bardzo rozbudowane wzornictwo podłóg drewnianych. Dzięki stosowanym technologiom niemal wszystkie podłogi są dostoswane do systemów ogrzewania podłogowego.

Jakość i charakter podłóg Kahrs doceniają na co dzień setki architektów co jest wynikiem obecności firmy na wielu ogólnoświatowych branżowych wydarzeniach jak chociażby najbliższe Dubai EXPO 2021. Firma chętnie dzieli się również swoim wieloletnim doświadczeniem prowadząc akademię opartą na platformie e-learningu dzięki czemu uzyskamy cenne informacje nie pokonując wielu kilometrów.

Dziś Kahrs jest obecny ze swoimi produktami w 70 krajach świata i zatrudnia niemal 2000 os.

Filters
Producent
Wybarwienie
Gatunek drewna
Parkiety i podłogi drewniane