Panele winylowe

Patrząc na rynek podłóg, winyl radzi sobie bardzo dobrze. Według ekspertów podłogi winylowe przeżyły w ostatnich latach fenomenalną eksplozję. Pojawienie się podłóg modułowych w tym segmencie plasuje ją na trzeciej pozycji w sprzedaży, po płytkach i laminacie.

Panele winylowe to produkt, który fenomenalnie dopasowuje się danego podłoża, tworząc podłogę elegancką, odporną na wszelkie użytkowanie. Sprawdza się idealnie w każdym pomieszczeniu, wszędzie gwarantując pełne zadowolenie.

podłogi winylowe

 

Czym tak naprawdę jest winyl?

To nic innego jak polichlorek winylu, który zyskał swoją popularność dzięki wysokim właściwościom użytkowym. Jest podstawową żywicą używaną do montażu produktów, z których składają się panele winylowe i stanowi od 50 do 60% tego tworzywa sztucznego.

panele winylowe

Imitacja drewna, kolorowych płytek…

podłogi winylowe są dostępne w prawie nieskończonej gamie produktów, w połączeniu z różnymi systemami instalacyjnymi, wnoszącymi elastyczność i nowoczesność do świata podłóg. Podczas gdy trendy dekoracyjne wpływają na nasze wybory, standaryzacja ustąpiła miejsca wielości gatunków. Nasze wnętrze nie jest już obrazem zamrożonym na trzy dekady. Wygląda jak my i dostosowuje się do naszego codziennego życia.

Panele winylowe to w rzeczywistości niezastąpiona Izolacja termiczna i akustyczna, odpowiednia do renowacji we wszystkich pomieszczeniach i kompatybilna z wilgotnymi wnętrzami. Są łatwe do cięcia i samodzielnego montażu. Podłogi winylowe mają wiele zalet, co potwierdza ich popularność.

Aby sprostać wymaganiom klientów, panele winylowe świetnie odtwarzają materiały i wzory w bardzo realistyczny sposób. Szeroki asortyment pozwala na wybór wzoru idealnego do każdego stylu wnętrz, od industrialny, przez klasykę na Prowansji kończąc. Podczas zakupu paneli winylowych tak naprawdę nic Cię nie ogranicza. Można je montować na ogrzewaniu podłogowym, gdyż świetnie regulują temperaturę. Są elastyczne, akustyczne, odporne i zapewniają wysoki komfort chodzenia.

Ponadto panele winylowe są łatwe w utrzymaniu czystości. Większość z nich ma powłokę hydrofobową, co oznacza, że woda i inne zanieczyszczenia nie wnikają w powierzchnię i nie pozostawiają plam. Wystarczy użyć wilgotnej ściereczki do czyszczenia. Ponieważ są wysoce odporne na ścieranie, można je również stosować w miejscach o wysokim ruchu.

Szybkość instalacji paneli winylowych jest kolejnym ważnym celem. Przy odpowiednim zaplanowaniu, całość zajmie tylko kilka godzin. Zazwyczaj wymagana jest ścinka paneli, aby dopasować je do obrysu pomieszczenia. Jednak jeśli zdecydujesz się na montaż paneli winylowych na ogrzewaniu podłogowym, musisz zachować szczególną ostrożność.

Panele winylowe to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się estetycznym i trwałym podłożem. Istnieje wiele powodów, dla których warto je wybrać. Przede wszystkim jest to podłoga odporna na ścieranie, łatwa w utrzymaniu czystości, akustyczna i izolująca ciepło, a wreszcie szybka i łatwa w montażu.

Panele winylowe wprowadzą do twojego wnętrza luksus, piękno i wytrzymałość. Tak więc, jeśli szukasz trwałej i wygodnej podłogi, winyl jest idealnym wyborem.

Jest to idealny materiał do wszystkich pomieszczeń w domu, od salonu po kuchnię, a nawet łazienkę. Może wytrzymać działanie środków czyszczących i zapewnić trwałość. Możesz również wybrać różne rodzaje winylu, w tym winyl laminowany, wykonany w technologii HDF, który ma wiernie odwzorowane szczegóły i wygląda jak prawdziwe drewno.

W ofercie Vip Parkiet znajdziecie Państwo panele winylowe takich marek jak: Arbiton, Hydrocork, Multicontract, Nomad Flo czy Parador.

Podsumowując, panele winylowe są idealnym wyborem, jeśli chcesz zaprojektować wytrzymałą i piękną podłogę. Przy odpowiedniej pielęgnacji będzie służyła przez wiele lat.

Filters
Typ podłogi
Producent
Wybarwienie
Gatunek drewna
  • N/A
Parkiety i podłogi drewniane