Zalety wykorzystania parkietu bukowego

Buk ma wiele zalet estetycznych. Jest również drewnem praktycznym, dzięki czemu znajduje zastosowanie w produkcji podłóg. Parkiety bukowe są chętnie układane w najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeniach. Parkiet bukowy to również świetna dekoracja tak intymnych miejsc, jak sypialnia.

Parkiety bukowe są coraz powszechniejsze. Dla wielu z nas deska drewniana kojarzy się wyłącznie z dębem lub jednym z popularnych materiałów egzotycznych: oak, mebrau czy jatoba. Tymczasem zalety parkiet buk doceniano już przed setkami lat. Buk kusi nie tylko właściwościami mechanicznymi, ale również niebanalną, oryginalną kolorystyką.

Ciekawa kolorystyka poprawia wygląd wnętrz

Każdy z nas pragnie mieszkać we wnętrzach estetycznych, dopracowanych i ciekawych. Parkiet bukowy zdecydowanie to umożliwia. Drewno bukowe kusi inwestorów przede wszystkim dwoma kolorami: piasku oraz kremu. To właśnie dzięki nim pomieszczenie wydaje się bardziej kolorowe, komfortowe, ciepłe, a także optycznie powiększone i bardziej radosne. Parkiet bukowy ma jeszcze jedną zaletę – pasuje praktycznie do wszystkich kolorów ścian i ciekawie prezentuje się przy górnym oraz bocznym oświetleniu. To znacząco ułatwia użytkowanie.

10a

Walory mechaniczne

Parkiety bukowe to rozwiązanie dla osób ceniących nie tylko różnorodność, ale przede wszystkim jakość. Parkiet buk to podłoga niezwykle twarda, a zarazem odporna na uginanie, pękanie, działanie czasu czy intensywne użytkowanie. Można ją z powodzeniem kłaść zarówno w pomieszczeniach, gdzie ważna jest estetyka, jak również bardzo intensywnie użytkowanych. Parkiety bukowe to również nowoczesne i eleganckie deski warstwowe, posiadające skuteczne systemy łączeniowe oraz liczne udogodnienia dla użytkowników, np. warstwę przeciwprężną. Montaż podłogi bukowej jest bardzo prosty. Deski warstwowe stylizowane na parkiet buk są proste w montażu, łatwe w utrzymaniu czystości oraz ciche.

Buk tworzy klimat. Drewno bukowe idealnie nadaje się do aranżacji wnętrz. Parkiet bukowy to rozwiązanie, dzięki któremu podniesiemy prestiż pomieszczenia.