Czy warto inwestować w cyklinowanie parkietu? Jaka jest cena za metr?

Czy warto inwestować w cyklinowanie parkietu? Jaka jest cena za metr?

Drewno jest idealnym materiałem dekoracyjnym, powszechnie wykorzystywanym do produkcji podłóg. Główną jego zaletą jest oczywiście naturalność, elegancja oraz ponadczasowe piękno. Nawet w przypadku najbardziej trwałej podłogi, po kilku/kilkunastu latach zachodzi konieczność przeprowadzenia prac remontowych, np. w postaci cyklinowania parkietu, jego lakierowania lub olejowania.

Jest to związane przede wszystkim z częstotliwością, z jaką np. parkiet jest użytkowany. W przypadku salonów oraz pomieszczeń, gdzie natężenie ruchu jest duże oraz we wnętrzach, gdzie przebywają dzieci z zwierzęta konieczność cyklinowania będzie większa.

Cyklinowanie parkietu – cennik oraz zalety

Cyklinowanie parkietu nie jest prostą usługą, stąd cena za metr kwadratowy jest uzależniona od bardzo wielu czynników. Podstawową kwestią jest wielkość remontowanej podłogi. Cennik cyklinowania parkietów naturalnie będzie niższy w przypadku większego metrażu. Gdy chcemy wykonać cyklinowanie małego parkietu, ceny mogą być znacznie wyższe.

Kolejną kwestią, od której wyceniana jest cena cyklinowania parkietu, np. w Warszawie jest stopień zniszczenia powierzchni oraz tak zwana równość parkietu. Im podłoga jest mocniej zniszczona i trzeba zainwestować w wysokiej klasy chemię parkieciarską, tym ostateczna cena będzie wyższa.

Cyklinowanie parkietu ceny wykonawcy

Nie bez znaczenie jest, jaka firma będzie wykonywać cyklinowanie parkietu. Zawsze warto zasięgnąć opinii wśród znajomych i zapytać, czy nie mają firmy godnej zaufania. Przy wyborze wykonawcy trzeba zwracać uwagę na referencje, którymi dysponuje, sprzęt, jakiego używa. Należy sprawdzić kilku wykonawców i unikać współpracy z tymi, którzy proponują przesadnie niskie i wysokie ceny (w porównaniu do konkurencji). Ceny za cyklinowanie parkietu wraz z kompleksowym jego przygotowaniem do użytkowania (cyklinowanie, szpachlowanie, lakierowanie) powinna się wahać między 30-50 złotych za metr kwadratowy powierzchni. Do tego trzeba doliczyć również koszt materiałów eksploatacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane